eMko Hodonín - VÁŠ PARTNER VE SVĚTĚ REALIT A FINANCÍ

Aktuálně

2018-12-05

Hypotéka - rychle, levně a bez starostí - s námi. Naší spoluprací s bankami Vám dokážeme nabídnout menší úrokovou sazbu - než je nabídka přímo v bance. Úvěr spolu nastavíme tak, aby odpovídal vašim představám, věku, potřebám a momentální finanční situaci. Stačí jen říct, k jakému účelu a jak vysokou hypotéku potřebujete, kolik peněz máte k dispozici a především jaká by vám vyhovovala výše měsíční splátky hypotéky.

2018-10-25

Jsme malá realitní a finanční kancelář pro oblasti - Hodonínsko, Břeclavsko, Kyjovsko a Veselsko - na trhu od r. 2006. Finanční poradenství - produkty bank, stavebních spořitelen a pojišťoven na míru klientovi. Chcete najít nebo prodat či pronajmout bydlení podle Vašich představ? Nemovitost Vám najdeme či prodáme podle Vašich požadavků. Poskytujeme i finanční služby - finanční poradenství, spolupracujeme se všemi tuzemskými bankovními domy, stavebními spořitelnami a pojišťovnami.

2018-09-20

Reality-Realitní-Kanceláře.cz - Byty, pozemky, domy a další nemovitosti

20170821

Certifikát PROVĚŘENÁ SPOLEČNOST 2017
... více

www.hodoninske-stranky.cz

Stavební spoření a úvěry

Stavební spoření v České republice vzniklo za účelem podpory řešení bytové situace občanů. Jedná se o komplexní finanční produkt poskytovaný stavebními spořitelnami. V jeho rámci může klient spořit, může požádat o úvěr ze stavebního spoření nebo o překlenovací úvěr a může také využívat státem poskytované podpory stavebního spoření. Proč využít stavební spoření? Stavební spoření je výhodnou formou uložení úspor, neboť vedle výhodné úrokové sazby, která je vyšší než na jiných spořících produktech, je podpořeno 15% státní podporou a navíc jsou úrokové výnosy osvobozeny od daně. Úspory jsou pojištěny a po 6 letech je možno využít jich k libovolnému ú­čelu.

Systém stavebního spoření nabízí možnost výhodných úvěrů, které představují dostupný nástroj k pořízení vlastního bydlení. Úroky zaplacené při splácení úvěrů ze stavebního spoření jsou přitom odečitatelné z daní.

Jak stavební spoření funguje? Každý zájemce o stavební spoření musí se spořitelnou nejprve uzavřít smlouvu o stavebním spoření. Ta se sepisuje na určitou cílovou částku a obsahuje předem sjednané podmínky spoření. Po uhrazení poplatku za uzavření smlouvy klient vstupuje do první fáze celého procesu – do fáze spoření.

Fáze spoření

V tomto období klient na svůj účet u spořitelny pravidelně (např. měsíčně, půlročně, ročně apod.) nebo nepravidelně (na účet lze kdykoliv vložit jakoukoliv částku) ukládá smluvené částky. Tyto částky jsou průběžně úročeny úrokovou sazbou z vkladů a jednou ročně k nim je připisována státní podpora.

Doba spoření není nijak maximálně omezena. Pokud však člověk nepožádá o úvěr a nechce přijít o státní podporu, musí vklady ve spořitelně nechat nejméně po dobu 6 let. Po šesti letech může buď smlouvu vypovědět a uspořené peníze použít na jakýkoliv účel (mimo jiné také na uzavření nové smlouvy o stavebním spoření) nebo může na stejnou smlouvu a za stejných podmínek spořit i nadále, do doby dosažení cílové částky.

Fáze úvěru Člověk však se stavebním spořením nemusí jenom spořit, ale může také požádat o úvěr. V případě, že bude mít zájem o klasický úvěr ze stavebního spoření, musí ze zákona nejprve projít minimálně dvouletou fází spoření. Pro přidělení úvěru pak musí splnit i další podmínky, které si každá spořitelna stanovuje individuálně. Jde především o naspoření určitého procenta cílové částky, dosažení určité hodnoty hodnotícího čísla a předložení důkazů o dostatečné bonitě klienta, příp. zajištění úvěru. Úvěr může být (na rozdíl od částky získané pouze spořením) použit pouze na bytové potřeby a toto použití musí být řádně prokázáno.

Pokud člověk nesplní některou z podmínek pro přidělení úvěru ze stavebního spoření, může požádat o překlenovací úvěr. Ten mu může být přidělen prakticky ihned po založení smlouvy a slouží k překlenutí doby do přidělení klasického úvěru. Zároveň se splácením úroků z překlenovacího úvěru člověk spoří na svůj účet u stavební spořitelny, až do doby, kdy mu je přidělen řádný úvěr ze stavebního spoření, kterým se splatí úvěr překlenovací.

Stavební spoření končí výpovědí smlouvy nebo splacením úvěru.


Partneři webu:
| Kosmetika Hodonín | Zprávy z Jižní Moravy | Aktuální zpravodajství | Praha na Dlani